REKLAMA

Uczniowie z Podkarpacia rozpoczynają dziś ferie

PODKARPACIE. Ponad 240 tys. podkarpackich uczniów rozpoczyna ferie. Zimowa przerwa od nauki potrwa w naszym województwie do 11 lutego.

Według danych Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, zarejestrowano ponad 360 różnych form wypoczynku, z którego korzystać będzie około 13 tys. dzieci i młodzieży, w tym prawie 6 tys. w miejscu zamieszkania.

Zimowe atrakcje zostały przygotowane m.in. przez szkoły, młodzieżowe domy kultury, towarzystwa przyjaciół dzieci, organizacje harcerskie, miejskie ośrodki sportu i rekreacji, biura podróży i stowarzyszenia.

Wszelkie informacje na temat wypoczynku, organizatorów oraz bazy wypoczynku są dostępne na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku, który musi zgłosić wyjazd do właściwego (ze względu na siedzibę organizatora) kuratorium oświaty. Dzięki temu wizytatorzy mogą kontrolować miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Podobne kontrole może przeprowadzić straż pożarna i sanepid (zarówno przed rozpoczęciem wypoczynku, jak również w czasie jego trwania).

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

– Wszystkim uczniom, którzy rozpoczynają zimową przerwę od nauki, ale też osobom wypoczywającym na terenie naszego województwa życzę radosnych i beztroskich ferii. Niech to będzie czas wytchnienia od codziennych obowiązków, kreatywnych pomysłów i niezapomnianych wrażeń, ale przede wszystkim niech przebiegnie w zdrowiu i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – powiedziała wojewoda, która 10 stycznia przewodniczyła posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego wydała odpowiednie rekomendacje dla służb.

Bezpieczne ferie 2024 – Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwać będą m.in. policjanci, którzy prowadzą wiele działań informacyjno-edukacyjnych, kontrolnych i prewencyjnych. Zwracają szczególną uwagę na autokary przewożące dzieci i młodzież, kontrolują „dzikie lodowiska” i osiedlowe place zabaw, dbają o bezpieczeństwo na stokach.

Na drogach prowadzących do miejscowości, w których zorganizowane zostały zimowiska, będzie zdecydowanie więcej policyjnych patroli. Na terenie województwa podkarpackiego wyznaczono także punkty kontroli autokarów.

PUW

Zdjęcie poglądowe. pixabay.com

29-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)